جمعیت بانوان فرهیخته

بیانیه امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان به مناسبت روز کشف حجاب

هوالحق

حجاب اسلامی وسیله حفظ و صیانت عفاف انسانی است….   (مقام معظم رهبری (دام ظله العالی))
با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با سلام بر آزاد مردان و شیرزنان شهیدی که در راه تحقق فرمان الهی و دفاع از شرافت و ناموس ملت غیرتمند ایران جان خود را نثار کردند.
سال‌ها پیش در روز ۱۷ دی ماه ۱۳۱۴ هجری شمسی، استکبار جهانی نجابت بانوان عفیف کشورمان را نشانه گرفت تا به دستور رضاخان حجاب، عفت و پاکدامنی زنان مسلمان هدف تیرهای آلوده دشمنان قرار گیرد.
این نقشه پلید استکبار که در زمان رضاخان با خشونت آغاز شده بود، در زمان محمدرضا شاه به گونه‌ای نرم ادامه یافت و هرچند در برهه ای از زمان گروهی از زنان و دختران کشورمان به آن تمکین کرده‌اند لیکن اکثریت ایشان به مقاومت برخاسته و برخی جان پاک خویش را در این راه نثار کرده‌اند.
مستکبران برای دستیابی به مطامع خود جامعه ای حقیر و ذلیل می خواهند، از بین بردن حیا و عفت عمومی یکی از مهمترین شیوه هایی است که ظالمان برای ذلت جوامع بکار می بندند.
مستکبران هر چند آموزه های الهی را باور ندارند، لکن به تجربه دریافته اند که اگر در جامعه ای حیا از میان برود ایمان هم از بین می رود و عزت و کرامت آن جامعه پایمال می شود و آن جامعه به جمعی حقیر و ذلت پذیر مبدل خواهد شد.
لذا امروز که مستکبران ورشکسته جرأت تهاجم نظامی ندارند و دیگر قدرت ندارند توپ های جنگی شان را برای حذف حجاب و مدافعان آزادیخواه آن بکارگیرند، توپخانه های رسانه ای شان را برای ترویج بی حیایی و بی عفتی به میدان آورده اند و انبوه شبکه های ماهواره ای و اینترنتی را برای در هم شکستن اراده ملت ما بکارگرفته اند.
آنها تصور می کنند آنچه را نتوانستند با آتش توپخانه جنگی بدست آورند می توانند با حملات توپخانه های ماهواره ای به بنیان های اخلاقی بدست آورند، اما زنان قهرمان و بیدار ایران اسلامی با مقاومت در برابر تهاجم گسترده تبلیغاتی دشمن نشان داده اند که حاضرند از جان خود بگذرند امّا از عفت و حجاب خود هرگز٫
به کوری چشم دشمنان، امروز اکثریت قاطع بانوان ما پایبند حجابند و بر اساس این تفکر، فرهیخته ترین زنان دانشمند و برجسته ترین زنان فعال اجتماعی نه تنها در سطح جهان اسلام، بلکه در سطح کل جهان در میان زنان با وقار ایرانی پرورش یافته اند و در ایران اسلامی هر چه حضور، تخصص و دانش زنان بالاتر است حیا، عفت و پایبندی آنان به حجاب بیشتر است.

انصاریان – امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان