جمعیت بانوان فرهیخته

قایقرانی اسلالوم بانوان ایران در آسیا جایگاه خوبی دارد

تیم ملی اسلالوم آب‌های خروشان کشورمان خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده می‌کند که مرداد ماه سال آینده برگزار خواهد شد. به همین منظور دومین دوره اردوی تدارکاتی تیم اسلالوم بانوان از ۲۰ دی ماه آغاز شد. رکسانا رازقیان و فائزه رناسی از اصفهان به این مرحله از اردو دعوت شده‌اند. در همین راستا گفتگویی را با سمیه فلاح عسگری مربی تیم ملی اسلالوم بانوان ایران ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید:

جایگاه اسلالوم بانوان ایران نسبت به رقبای آسیایی

سطح بازی‌های آسیایی بسیار بالاست. اما تیم ملی اسلالوم ایران نیز در این مسابقات نتیجه لازم را به دست می‌آورد. اسلالوم بانوان ایران نسبت به قبل شرایط بسیار بهتری را سپری می‌کند. به نظرم تیم‌های چین تایپه، چین، ژاپن، قزاقستان و همچنین ایران در رشته اسلالوم بانوان در قاره آسیا جایگاه خوبی دارند.

سازوکار انتخاب ترکیب دو نفره تیم ملی

یک سهمیه در کانو و یک سهمیه کایاک داریم و تیم بانوان قرار است با ترکیب ۲ ملی‌پوش به مسابقات آسیایی اسلالوم آب‌های خروشان اعزام شود.

در داخل ایران پیست‌های حرفه‌ای برای مسابقات اسلالوم آب‌های خروشان وجود ندارد. اما رکسانا در پیست‌های حرفه‌ای و با مربی حرفه‌ای ( کتایون اشرف سرمربی تیم ملی اسلالوم بانوان و مادر رکسانا رازقیان است ) کار کرده است. فائزه هم استعداد بالایی دارد و در این مدت کوتاه پیشرفت قابل توجهی داشته. امید زیادی به این دو نفر داریم. در حال حاضر این دو نفر بهترین‌های این رشته در بین بانوان ایران هستند.

امکان تغییر نفرات تیم ملی هم وجود دارد

در حال حاضر به طور رسمی رکسانا رازقیان و فائزه رناسی به این اردو دعوت شده‌اند اما به نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور هم این فرصت داده شده تا در صورت علاقه برای تست گیری اینجا بیایند و در صورتیکه رکورد بهتری ثبت کنند حتما وارد اردو می‌شوند و عملکردشان سنجیده خواهد شد؛ پس ترکیب تیم ملی هنوز بسته نشده و امکان تغییر آن وجود دارد. این مسئله از قبل اعلام شده و کسانی که تمایل دارند در اردو حضور داشته باشند تا ۳۰ دی ماه در تست گیری ما شرکت خواهند کرد و در صورت ثبت رکوردی قابل قبول وارد اردو می‌شوند.

شرایط تمرین در دریاچه آزادی

در دریاچه آزادی تمرین می‌کنیم، خوشبختانه برداشت امسال کم بود و آب دریاچه بالا آمده است. همانطور که می‌دانید مسابقات پیش رو در آب‌های خروشان انجام می‌شود این در حالی است که دریاچه آزادی خروشان نیست اما این اردو در دریاچه آزادی و اردوهای بعدی در رودخانه برپا خواهد شد.

سمیه فلاح عسگری و کتایون شرفی مربیان تیم ملی قایقرانی اسلالوم بانوان ایران

سمیه فلاح عسگری و کتایون اشرف

سمیه فلاح عسگری و کتایون شرفی مربیان تیم ملی قایقرانی اسلالوم بانوان ایران