جمعیت بانوان فرهیخته

جشن بزرگ میلاد کوثر و همایش بزرگ بانوان ولایی و فعال مساجد برگزار شد

با حضور دو بانوی طلبه میانماری و روسی و با مشارکت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان و کانون فرهنگی مساجد جشن بزرگ میلاد کوثر و همایش بزرگ بانوان ولایی و فعال مساجد برگزار شد.

❇️ دوشنبه ۶ اسفند۹۷ به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور دو میهمان ویژه ،نماز گزاران،خانواده های شهدا و جمع کثیری از بانوان درمحل سالن بنیاد حفظ آثار و نشرمعارف شهرستان زاهدان برگزار شد.

⬅️ دراین مراسم خانم میانماری حنین ،ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر به بُعد کِیفی زندگی حضرت زهرا (س) اشاره نموده و افزودند: متاسفانه امروزه مردم به دنبال بیشتر داشتن هستند و کمّیت زندگی بر کیفیت آن ارجحیّت پیدا کرده است. امّا در سبک زندگی حضرت زهرا (س) کیفیت بسیار مهم­تر از کمّیت بود.آن حضرت بر اساس این بینش الهی، برترین مدیریت را در عرصه تربیتی داشتند؛ چراکه باکمترین امکانات بیشترین خدمات را به پدر و همسر و فرزندان داشته و بهترین نوع هدایت در عرصه اجتماعی را ارائه نمودند.

⬅️ خانم روسی ایندرا اریج آوا نیز در بخش دیگری از سخنرانی با اشاره به کلامی از حضرت صدیقه طاهره (س) به تشریح جایگاه والای آن بانوی بزرگوار پرداخت و افزود: برخی خود را در خدمت دنیا قرار داده اند؛ در حالیکه آموزه های عقلی و دینی به ما سفارش می کند که ما باید دنیا را در اختیار خود قرار دهیم و با آن به کمال برسیم؛ نه اینکه دنیا را هدف زندگی خود قرار دهیم و برای رسیدن به لذت های دنیوی دست به هرکاری بزنیم.
⬅️ ایرانی ها مردم مهربان و صبوری هستند که یاد گرفته‌اند با صلح و صفا کنار هم زندگی کنند.
⬅️ همچنین این مردم به زندگی خانوادگی هم اهمیت می‌دهند و روابط نزدیک دارند. در ایران می‌توانید یک زندگی آرام داشته و در محیطی زندگی کنید که جرم و جنایت درآن رخ ندهد.
سبک زندگی بسیار خوبی در اختیار دارند ودارای پشتکار ،سطح سوادو تحصیلات بالایی هستند و ایران را بهترین جا ی دنیا خواندند.

⬅️ دراین مراسم پس از سخنرانی و اجرای مولودی خوانی ،از چند تن از خواهران فعال مسجدی به صورت نمادین توسط این دو بانوی طلبه تجلیل به عمل آمد