جمعیت بانوان فرهیخته

کم‌کاری در حوزه بانوان را جبران کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، اهمیت زن را به اندازه آینده و سرنوشت انقلاب اسلامی دانست و بر لزوم جبران کم‌کاری در عرصه بانوان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در نشست مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور که در قم برگزار شد، انقلاب اسلامی را مولود حوزه علمیه دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی یکی از خروجی‌های حوزه علمیه است و سهم بی‌بدیل حوزه علمیه را نمی‌توان در این اتفاق بی‌بدیل قرن، نادیده گرفت.

وی پیرامون اهمیت اثرگذاری بانوان در فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی گفت: بانوان نه تنها در مقام مبلغ دین مخاطبان مهمی هستند، بلکه در جایگاه اثرگذاران ویژه بر سرنوشت کشور باید مورد توجه جدی قرار بگیرند.

به اعتقاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مسئله زن در عالم، سرنوشت‌ساز است اما این اهمیت در آخرالزمان بیش از پیش است.
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با انتقاد از کم‌کاری‌هایی که در حوزه بانوان شده، بیان داشت: مهم‌ترین عرصه برای سرمایه‌گذاری در حوزه زن، حوزه علمیه خواهران است. امیدواریم با طرحی که اسلام ناب برای حیات طیبه جامعه بشری دارد این کم‌کاری‌ها جبران شود و همچنین در دوره جدید سازمان تبلیغات اسلامی عزم و اراده جدی برای توسعه فعالیت‌های بانوان وجود دارد.

وی بابیان اینکه اهمیت زن به اندازه آینده و سرنوشت انقلاب اسلامی است، دانش‌افزایی و مهارت افزایی را از نیازهای مهم خواهران طلبه بیان کرد و افزود: برای تقویت فارغ‌التحصیلان حوزه علمیه خواهران، وظیفه سنگینی داریم، بنابراین با حوزه علمیه خواهران هم‌افزایی و همکاری خواهیم کرد.

راه‌اندازی دفتر همکاری‌های سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه خواهران

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور نیز در این نشست، حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در ریاست سازمان تبلیغات اسلامی را ثمربخش و نشاط‌آفرین توصیف کرد و گفت: ما به حضور ایشان در سازمان تبلیغات اسلامی امید بسته‌ایم و با اراده‌ای که از ایشان در مسئله زنان دیده می‌شود آینده همکاری حوزه‌های علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی بسیار روشن و بانشاط خواهد بود.

به گفته وی، با هم‌افزایی این دو نهاد حوزوی و تبلیغی، انتظار به‌حق مردم درباره مدیریت مسائل زنان در سطح کشور به‌خوبی محقق خواهد شد.

وی از راه‌اندازی دفتر همکاری‌های مرکز مدیریت خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و اظهار کرد: نمایندگان هر دو نهاد و حوزه‌های فعالیت آن‌ها مشخص‌شده و بحث‌های مربوط به مهارت افزایی و توانمندسازی خواهران طلبه و به‌کارگیری آن در سازمان تبلیغات اسلامی مورد اهتمام است. همچنین تلاش می‌شود انتظارات مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی را در برنامه‌های آموزشی سطوح سه و چهار مورد توجه قرار دهیم. با عملیاتی شدن این تفاهم‌ها، بسیاری از نگرانی‌هایی که تاکنون ناشی از عدم هماهنگی این دو نهاد بوده مرتفع خواهد شد.

گفتنی است، مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران نیز در این نشست به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. هم‌افزایی فعالیت‌های دو مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه خواهران در استان‌ها، امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مجموعه، استفاده بیشتر از ظرفیت خواهران طلبه در فعالیت‌های تبلیغی، برگزاری دوره‌های مهارتی، آسیب‌شناسی شبکه تبلیغ در کشور، ایجاد کارگروهی برای پیگیری عملی توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و… از مهم‌ترین نکات مطرح‌شده بود.