جمعیت بانوان فرهیخته

طرز تهیه کیک انگلیسی

طرز تهیه کیک انگلیسی

مواد لازم برای کیک انگلیسی :

 تخم مرغ۳ عدد 
 شکرنصف لیوان 
 آرد۱۵۰ گرم 
 وانیل۱/۲ قاشق چایخوری 
 شیر۱/۳ لیوان 
 بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری
کاکائو  1 قاشق مرباخوری
 کره یا روغن جامد۱۰۰ گرم 
کشمش،گردو خرد شده یا خلال بادام۱/۲ لیوان
* رنده پوست پرتقال یا لیموترش یا اسانسپوست ۱ عدد پرتقال

* رنده پوست پرتقال یا لیموترش یا اسانس : من یک عدد لیموترش درشت را پوستش را رنده کردم

طرز تهیه کیک انگلیسی :

اجازه بدهید تخم مرغ ها به دمای محیط برسند سپس زرده و سفیده را از هم جدا کنید به طوری که زرده داخل سفیده نشود. نیمی از شکر را با سفیده مخلوط کنید و آنقدر بزنید تا اگر ظرف را برگردانید سفیده از ظرف نریزد. نیمی دیگر از شکر را با روغن یا کره مخلوط کنید و کمی بزنید تا به صورت کرم در آید. زرده ها را دانه دانه اضافه کنید. وانیل را اضافه کنید و مایه را هم بزنید تا بصورت کرم درآید.

۳-۲ قاشق شیر اضافه کنید و بعد تمام شیر را اضافه کنید، همزن را خاموش کنید. ظرف سفیده را با زرده ها قاطی کنید (با لیسک). بکینگ پودر را به آرد اضافه کنید و آرد را کم کم با الک کردن به مایه اضافه کنید. ته قالب را کاغذ می اندازیم و چرب می کنیم. نصف مایه را داخل قالب می ریزیم.

یکی دو قاشق از مایه را کاکائو اضافه می کنیم. روی مایه ساده مایع کاکائویی را می ریزیم و گردو و کشمش یا خلال بادام بوداده شده می پاشیم و بعد بقیه مایع سفید را روی آن می ریزیم و روی کیک گردو و کشمش می پاشیم (کشمشی که خیسانده و در پارچه خشک کرده و در آرد غلتانده شده و بعد الک کرده که سنگین نشه که بره ته کیک) و داخل فر با حرارت ١٨٠ درجه حدود ۴٠ دقیقه گذاشتم.